wyciskarka kuvings

Jako matka dwójki dzieci cenię sobie bardzo zdrowy tryb życia i czas. A jeśli przy okazji oszczędności czasu można zaoszczędzić pieniądze, a także zadbać o zdrowie, jestem podwójnie zadowolona. Może dlatego tak bardzo doceniłam zalety wyciskarki wolnoobrotowej ślimakowej do soków marki Kuvings.

Proste i przyjemne wyciskanie soków

Dopóki nie posiadałam wyciskarki wolnoobrotowej ślimakowej Kuvings, nie wiedziałam, że wyciskanie soku może być bardzo proste i przyjemne.

Proste, bo nie zajmuje zbyt wiele czasu. Wyciągasz urządzenie z szafki, podłączasz do prądu i działasz. Wyciskarka Kuvings jest wyposażona w tzw. „big mouth”, czyli duży otwór, który pozwala na wrzucanie kawałków owoców i warzyw bez konieczności krojenia. Wyjątkowo duży, bo aż 7,5 centymetrowy otwór wsadowy umożliwia wsadzenie średniej wielkości pomarańczy lub jabłka. Naturalnie trzeba pamiętać o wyjęciu dużych pestek z takich owoców, jak morele, brzoskwinie, awokado itd. Bez problemu sprzęt radzi sobie z pestkami jabłek, cytryn, pomarańczy itd.

Przyjemne, bo zrobienie pożywnego soku zajmuje niewiele czasu. I mam tu na myśli naprawdę pożywny sok, który doskonale nadaje się do podania dzieciom. Korzystając z Kuvingsa, mam pewność za jakość soku. Przy prędkości 60 obrotów na minutę proces utleniania soku ogranicza się do minimum. Jak to się ma do sokowirówek pracujących w prędkościach 6000 do 12000 obrotów/min.? Lepiej nie wiedzieć.

Szybkie i ciche działanie

wyciskany sok

Wyciskarka wolnoobrotowa ślimakowa Kuvings posiada silnik o mocy 240 W, a jest to jeden z najbardziej wydajnych silników w swojej klasie. Przy okazji jednak odznacza się wyjątkowo cichą pracą. W moim przypadku te parametry są ważne. Każdego dnia produkuję duże ilości soku dla całej rodziny. A poza tym lubię to robić wczesnym rankiem, kiedy dzieci jeszcze śpią. Kuvings podczas pracy obracając się w tempie 60 obrotów/min., wytwarza około 50 decybeli. Śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z najbardziej cichych wyciskarek na rynku.

Praktyczne urządzenie

Wyciskarka wolnoobrotowa ślimakowa Kuvings to bardzo praktyczne urządzenie z kilku względów. Sprzęt zajmuje mało miejsce na kuchennym blacie, więc można mieć zawsze pod ręką. Producent również pomyślał o tym, żeby wyciskarkę w łatwy sposób można było wyczyścić. Wyposażono ją w dodatkowe akcesoria – obrotową szczotkę czyszczącą oraz standardową szczoteczkę. Producent sprzętu nie zaleca czyszczenia w zmywarce, ale naprawdę nie ma takiej potrzeby. Całość czyści się bardzo zgrabnie.

Praktyczny aspekt tego sprzętu to także zatyczka ułatwiająca precyzyjne dozowanie soku i pełniąca funkcję „niekapka”.

Doceniłam wyciskarkę Kuvingsa również za to, że w razie potrzeby może służyć jako robot kuchenny. Za pomocą dodatkowego sita (za dodatkową dopłatą) można w urządzeniu przygotować koktajle, sorbety, mleko roślinne czy przeciery itd. W razie potrzeby istnieje możliwość wymiany elementów urządzenia na nowe, jeśli po latach użytkowania ulegną zniszczeniu.

Towar został dostarczony dzięki uprzejmości firmy Cook and Love z Wrocławia.

Wyciskarka Kuvings – oszczędność czasu i pieniędzy