lampy1

Niezastąpione w salonie, eleganckie w korytarzu oraz dające klimatyczne oświetlenie w sypialni. Takie właśnie są lampy w domu. Lampy sufitowe to pełna gama przeróżnych modeli, wśród których z pewnością wypatrzą Państwo coś interesującego w swoim guście. Lampy sufitowe dostępne są w różnych wariantach – pojedyncze i z kilkoma punktami świetlnymi, jak również w pełnej gamie kolorów abażurów oraz wykończenia, a także z regulowanym mocowaniem abażurów.

Przykładowe lampy w domu to Abażury veneto. Jest to bardzo ładny i stylowy materiał o misternym wzorze kwiatowym, który w swojej strukturze ma dodatkowo brokat, dlatego po podświetleniu lampa wyróżnia się pomieszczeniu pięknymi odblaskami. Warto podkreślić, że jego wzory wykonano z wysokogatunkowego zamszu. Nie każdy wie, że veneto to elegancki i drogi materiał, a wykończone nim lampy doskonale i z powodzeniem nadają się zarówno do wnętrz wykończonych nowocześnie, jak i tych o tradycyjnych aranżacjach. Daje jasne, ale nastrojowe światło.

Inną propozycją są abażury bordowe, które to zostały wykonane z podobnego materiału jak inne znajdujące się w ofercie wielu sklepów abażury brązowy i fioletowy – czyli z płótna laminowanego na białym tworzywie PCV. W ten sposób uzyskuje się niesamowity efekt, a mianowicie kolor abażuru jest żywy i intensywny, dlatego właśnie lampa z tym abażurem stanowi ciekawy dodatek do wnętrza. Dodatkowym, ciekawym akcentem jest dyskretne wykończenie abażuru lamówką w kolorze materiału. To model idealny dla tych z Państwa, którzy nie boją się żywych barw we wnętrzach. Doda ostrości i wniesie wiele żywego światła.  Będzie też pasować praktycznie wszędzie niezależnie od charakteru aranżacji.

lampy2

Kolejną, nieco inną formą oświetlenia są kinkiety. Jest to cała paleta efektownych i wykończonych w najdrobniejszych detalach lamp ściennych, które będą niezwykłą i wspaniałą ozdobą każdego pokoju. Projektanci przedstawiają kinkiety wykończone różnymi typami oraz kolorami abażurów. A poprzez specjalne mocowanie można zainstalować je zarówno abażurem w stronę podłogi, jak i w stronę sufitu. Są to praktyczne modele, które będą świetnym dopełnieniem naszych lamp sufitowych. Zachęcamy więc do sprawdzenia wszystkich kinkietów i wybrania dla siebie tych najlepiej dopasowanych!

Opracowano dzięki – Lampy pokojowe Kemar

Jakie wybrać lampy do kuchni?