599Siedząc w dresie i popijając kawę odbierasz telefon i słyszysz „Witaj kochana! Jestem w pobliżu wpadnę u ciebie za kwadrans!” Co teraz? Panika? Niekoniecznie, zamiast biegać w kółko bez celu i panikować albo wręcz przeciwnie usiąść z rezygnacją, rusz głową i w szalone 10 minut Doprowadź mieszkanie do porządku. Oczywiście jako tako, nie oszukujmy się. Cudów nie ma.

Najpierw szybko podejmij decyzje, gdzie zaprowadzisz gościa. Jeśli mieszkasz w kawalerce, dużego wyboru nie masz. Ale jeśli masz kilka pokoi pomyśl od razu którędy poprowadzisz przybysza i pozamykaj drzwi do pomieszczeń których nie będzie musiał oglądać. Co z oczu to z serca.

Pootwieraj okna. Nawet w zimę przez kilka minut nic się nie stanie a od razu lepiej się będzie oddychało. Świeży powiew powietrza da wrażenie czystszego otoczenia.

Następnie weź miskę, pozbieraj wszystkie zalegające ubrania i wrzuć do kosza na brudne rzeczy w łazience. Zbieraj wszystko co napotkasz, nie ma czasu na zastanawianie się czy tę bluzę można jeszcze raz założyć przed ponownym praniem. W tym momencie czas jest cenny.

Pozbieraj brudne naczynia. Zalegające kubki, talerzyki, łyżeczki od mieszani kawy. Jeśli masz zmywarkę, powkładaj wszystko do niej. Jeśli nie wrzuć wszystko do zlewu. Drobne kłamstwo, że właśnie brałaś się za mycie garów jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Zbieranie naczyń nie tylko dotyczy kubków z ławy w dużym pokoju ale również wszystko z blatu kuchennego. Skoro już jesteśmy przy stole/ławie nie zapomnij o niej. Zbierz wszystko co na niej leży w kupkę. Pamiętaj jednak, że jest różnica między rozwaloną kupą rzeczy a zgrabną ułożoną równiutko, od największych rzeczy na dole do najmniejszych na górze. Jeśli masz gdzie tą kupkę odłożyć na przykład na komodę albo niższy poziom ławy, fantastycznie! Zrób to! A jeśli nie po prostu połóż równo na brzegu stołu. Pośpieszne chowanie do szafek może okazać się zdradliwe. W tej nieprzebranej kupce może znaleźć się coś ważnego co zostanie zgubione przy takim przekładaniu z miejsca na miejsce.
Zbierz śmieci jeśli jakieś zalegają. Papierki po cukierkach, torebka od herbaty albo skórka od mandarynki. Takie śmieci które pojawiają się nie wiadomo kiedy i nie wiadomo skąd. Jakaś butelka plastikowa ukryta pod stołem. Zawsze coś się gdzieś pojawia. Jeśli jest ich mało zbierz w rękę i wyrzuć, jeśli widzisz, że to poważniejszy problem  modne-kosze-na-śmieciuzbrój się w worek foliowy po zakupach albo worek na śmieci i wrzucaj do niego aby nie tracić czasu na bieganie w tę i z powrotem do kosza na śmieci.

Dobre kosze na śmieci ze sklepu https://koszenasmieci.pl/

Jeśli gość jest w pobliżu przypadkiem, bardzo możliwe, że będzie chciał skorzystać z łazienki. To jest zawsze drażliwy temat. Ale żeby poprawić pierwsze wrażenie nie trzeba dużo. Zgodnie z poprzednim punktem, wszystkie ubrania znajdują się już w koszu na rzeczy do prania. Teraz szybko przetrzyj lustro spryskując płynem i wycierając ręcznikiem papierowym. Wytrzyj zlew ściereczką, oraz kran. A Toaletę zalej płynem typu „kibelek”. Następnie weź ręcznik papierowy, zwilż w wodzie i przetrzyj z zewnątrz oraz deskę klozetową. Umyj ręce i jeśli masz gdzie pochowaj kosmetyki które są porozkładane.

Wróć do pokoju, ułóż koc i poduszki na kanapie. To zawsze robi dobre wrażenie. A jeśli zostanie ci chwila czasy zwilż ręcznik papierowy i pozbieraj kurzowe koty biegające po podłodze. Zazwyczaj lubią się gromadzić przy nogach krzeseł i stołów, w kątach pomieszczeń, przy sprzęcie RTV i za drzwiami. Jeśli masz jeszcze chwilę czasu wilgotną ściereczką zetrzyj bardziej widoczne kurze, ale bez odsuwania rzeczy. Wtedy będą ukazywały się nowe przestrzenie które zazwyczaj się ukryte.

I tu się może skończyć sprzątające szaleństwo. Teraz możesz już wstawić wodę na herbatę i wyciągnąć ciastka. Zawsze dobrze jakieś mieć schowane w szafce właśnie na taką niespodziewaną okazję. I przede wszystkim nie przejmować się, że coś nie jest do końca posprzątane. Twój gość też ma dom i nie zawsze idealny porządek. Ważniejszy jest twój nastrój w jakim go przyjmiesz.

Błyskawiczne sprzątanie, bez dobrego kosza ani rusz