Dom kojarzy się przede wszystkim z poczuciem bezpieczeństwa, spokojem, stabilnością. Ta oaza jest często zakłócana przez osoby z zewnątrz. To złodzieje, którzy tylko czyhają na okazje, by splądrować cudze mieszkania czy domy. Dlatego tak ważne by zadbać o bezpieczeństwo i ustrzec nasze cztery kąty przed potencjalnym włamywaczem.

alarmy

Najpowszechniejszym rozwiązaniem używanym do zabezpieczenia różnego rodzaju obiektów są systemy alarmowe. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów w zależności od zapotrzebowania. Systemy z reguły składają się z czujek ruchu umieszczonych we wnętrzu budynku lub na zewnątrz, połączone są z centralą, a jakikolwiek ruch, dźwięk, czy próba sforsowania drzwi lub okien powoduje załączenie sygnalizacji. Istnieje możliwość zsynchronizowania systemu np. z telefonią komórkową co daje właścicielom automatyczną informację o próbie włamania.

Zanim złodziej wejdzie do środka

Tego rodzaju elementy zabezpieczające instalowane są wewnątrz domu czy mieszkania. Dają sygnał w momencie gdy złodziej jest już w środku. Istnieją jednak rozwiązania, które powiadamiają o zagrożeniu znacznie wcześniej. To tzw. ochrona obwodowa, która polega na tym, że przez zewnętrzną część okien i drzwi przebiegają czujki magnetyczne tzw. kontaktrony. Moment ich otwarcia powoduje przerwanie odwodu elektrycznego i sygnał dźwiękowy. Dodatkowo stosuje się też czujniki wyczulone na drgania otwieranych okien i drzwi lub czujniki dźwiękowe, które reagują na hasał tłuczonego szkła.

Zaletą takich systemów jest powiadomienie o niebezpieczeństwie relatywnie szybko, czyli zanim jeszcze złodziej przedostanie się do środka. Elementy systemu montowane są w dyskretnych miejscach, nie rzucających się w oczy, dlatego dla potencjalnego włamywacza nie spodziewającego się niczego to spore zaskoczenie. Alarmy Satel to niezawodny system ostrzegania i ochrony z powodzeniem stosowany przez coraz większą liczbę użytkowników.

Zabezpiecz swój dom

Instalacje systemów alarmowych wymagają małej przebudowy domu. Wiąże się to z tym, że dziesiątki kabelków należy umieścić w odpowiednich miejscach, tak by nie psuły estetyki wnętrza. Dlatego, jeżeli decydujemy się na zabezpieczenie domu lub mieszkania warto pomyśleć o tym dużo wcześniej, najlepiej w fazie budowy, by uniknąć potem demolowania ścian.

Ważne by system alarmowy dopasowany był indywidualnie do klienta. Każdy ma inne wymagania, a budynki mają odmienną specyfikę. Warto skorzystać z porad specjalistów, którzy wybiorą najlepszą i najefektywniejszą opcję tak by czuć się bezpiecznie.

Inwestycja, która się opłaca

Nie zawsze możemy liczyć na sąsiedzką pomoc. A nawet jeżeli, to nie są oni w stanie pilnować naszej posesji przez 24 na dobę pod naszą nieobecność. Alarmy to co prawda spory wydatek, ale w dłuższej perspektywie przynoszący wiele korzyści. Systemy alarmowe to nie tylko ochrona mienia prywatnego, ale też niesamowity komfort psychiczny. Nie musimy obawiać się o swój dom udając się na zaplanowany urlop. Chodzi przecież o to, by w pełni korzystać z wolnych dni i nie zaprzątać sobie głowy codziennymi sprawami.

Zawsze świeże nowości na temat alarmów można przeczytać na stronie firmy Suntrack.pl.

Alarmy to doskonała inwestycja w bezpieczeństwo