Copyright © Wszystkie znaki towarowe są własnością autorów.
Copyright © Wszystkie znaki towarowe są własnością autorów.
Hell’s Kitchen to innowacyjny pomysł producentów reality show, związanego z gotowaniem, nauką, ale i konkurencją na najwyższym poziomie.

Program prowadzony przez Gordona Ramsaya budził wiele kontrowersji, ponieważ pojawiały się łzy, zwątpienie, załamanie uczestników. W USA premiera miała miejsce w 2005 roku, kolejne sezony cieszyły się stale rosnącą ilością odbiorców. Uczestnicy stawali przed niezwykle trudnymi zadaniami przyrządzania dań z produktów im znanych i nie znanych. Ogromny stres, konkurencja, chęć wykazania się umiejętnościami, ale także główna nagroda, którą była współpraca z Ramsayem. Jedni z uczestników zyskiwali przychylność widzów, inni spotykali się z ogromną krytyką.

Kolejnym elementem, jaki pojawiał się w programie, było zdrowie i zadowolenie klientów odwiedzających Hell’S Kitchen – dwa zespoły czerwony i niebieski konkurowały o pozostanie w programie. Ci którym nie udało się wydać wszystkich dań, lub w momencie kiedy klienci wychodzili z restauracji, byli niezadowoleni z serwowanego jedzenia, stawali na bardzo zagrożonych pozycjach, kończących się eliminacją z programu.